Vlaggen voor vrede

 

 

                                                 Iets met vredesvlaggen...

  

 

Midden 2022 verhuisde Yosé Höhne Sparborth naar Heemstede, waar haar kloostergemeenschap woont bij het verzorgingshuis Bosbeek dat ooit door deze zusters werd gesticht. Vredesweek 2022 werd met groot enthousiasme bij het oorspronkelijke landhuis een grote vredesvlag uitgehangen.
Inmiddels werd, op initiatief van de tuinman, een grote vlaggenmast geplaatst op hun terrein, maar dan wel vlak langs de Glipper Dreef.
Op 4 mei hadden de zusters samen met alle medewerkers een bezinning op wat vrede betekent. Daarna gingen allen die goed konden lopen mee naar die mast. Om 16.00 uur precies werd een grote vredesvlag halfstok gehangen, met ruim 20 aanwezigen. Op 5 mei werd om 7.00 uur in de ochtend de vlag in top gehangen. Daar laat de wind hem nu regelmatig voluit waaien. Hij is goed te zien door automobilisten die langsrijden; zowel zij die vanuit Bennebroek komen, als zij die vanuit Heemstede komen. Met regelmaat meldt een medewerkster van het verzorgingshuis dat ze trots zijn op die vlag.

 

                                                                               - o -

Is dit misschien iets? Iets met de vredesvlag. Voor in een kerkdienst bijvoorbeeld.
Of in uw dorp of stad, aan huizen, kerken en andere gebouwen. Kleine en/of grote vlaggen.

Je zou de mensen kunnen oproepen om een vredesvlag te kopen. Dan bied je zgn 'handelingsperspectief': je doet tenminste iets, hoe klein ook.

Zelf uitsteken bij verschillende zinvolle gelegenheden.
Cadeau doen: een gift waarover nagedacht is; altijd beter dan die fles wijn die iemand waar je niks voor kunt verzinnen toch wel krijgt. 
Je maakt een statement. 

Twee varianten.
(1)De gebruikelijke: korte uitleg en aanbeveling om na afloop bij een tafeltje een vlag te kopen: €16 voor een kleine en €55 voor een grote vlag.
(2) Spectaculairder is: de hele kerkruimte behangen met 20-50 vlaggen. Je vraagt de mensen daar foto's van te maken en te versturen via hun mobieltjes...(die daarna weer uit moeten; evt las je een moment later in, waarop evt reacties gemeld kunnen worden)  Kijk nou eens wat een kerk! 
Mensen wordt gevraagd ze zo veel mogelijk mee naar huis te nemen, maar wel eerst afrekenen.... :-)

Kerk en Vrede adviseert graag als dat nodig mocht zijn.

Zie ook op deze site de 'instructie' bij de Vredesvlag

Stuur ons uw foto's voor onze vlaggengalerij.

 

 

 

 

 

Nieuws

Bijeenkomst in Den Haag van de Europese afdelingen van de IFOR – 1 t/m 3 mei

Begin mei vindt in Den Haag de jaarlijkse internationale bijeenkomst plaats van vertegenwoordigers van de Eufor. Hierin gaat het om de Europese takken van de IFOR (International Fellowship of Reconciliation). Daar valt ook Kerk en Vrede onder, die dit keer de ontvangende partij is.

Het programma kent diverse onderdelen. Ontvangst met introductie van de deelnemers. Updates van de IFOR afdelingen. Bezinning over Sicherheit Neudenken (met Ralf Becker). Een overdenking van Joris Vercammen. Militarisering tegengaan. Ontmoeting met vluchtelingen uit oorlogs- en conflictgebieden. Vredesfinanciering. Vredeswandeling naar de eeuwige vlam bij het Vredespaleis.

Kortom, afwisselend en actueel.

Wat het laatste betreft, de wandeling naar het Vredespaleis en een viering bij de eeuwige vlam aldaar, zie hier het filmpje over de eeuwige vredesvlam.

Voor nadere informatie...

Lees verder
Libanon: tien minuten in de hel

Israël voerde gisteren meer dan 100 aanvallen uit op Libanon in 10 minuten. Het zijn de dodelijkste aanvallen in jaren en bovenal: ze zijn illegaal. We moeten er alles aan doen om te zorgen dat Israël het internationaal recht naleeft. 

Teken hier de petitie van Pax.

Lees verder
'Buig niet' - de bijbel als verzetslitteratuur

In Nieuw Wij staat een recensie van 'Buig niet', geschreven door Ad van Nieuwpoort. 'Over de bijbel als verzetsliteratuur en welke leiders onze kritiek verdienen.'

'Vanuit bijbels perspectief onderzoekt de auteur wat het betekent om niet mee te buigen met de machten van de tijd. Hij roept op om trouw te blijven aan recht, barmhartigheid en waarheid.'

Lees hier de recensie.

Lees verder

Agenda

24 april 2026 Stop de oorlog!

Kom vrijdag 24 maart naar het Spui voor het 87e vredesprotest!

Lees verder
1 mei 2026 Bijeenkomst in Den Haag van de Europese afdelingen van de IFOR

Van 1 tot 3 mei vindt in Den Haag de jaarlijkse internationale bijeenkomst plaats van vertegenwoordigers van de Eufor.

Lees verder
18 mei 2026 Algemene Ledenvergadering Kerk en Vrede

Op maandag 18 mei a.s. wordt van 10 tot 4 uur in het Johannescentrum de jaarlijkse Algemene Ledenvergadering van Kerk en Vrede gehouden.

 

Lees verder